Blog - Přednášky

Velikonoční programy pro školy

Velikonoční programy pro školy

Velikonoční programy přibližují věkově přiměřenou formou velikonoční zvyky a tradice a podstatu křesťanských Velikonoc. Letos se budou konat od 26. 2. do 26. 3. v dopoledních i odpoledních hodinách (dle domluvy). Programy jsou rozděleny na program pro mladší (1. – 3. třída) a starší děti (4. – 6. třída) a jsou v nich využity moderní pedagogické a didaktické metody. 

Číst dál
Mary's meals: bouda, která krmí milion dětí

Mary's meals: bouda, která krmí milion dětí

25. 2. 2024 od 18 hod. přijala pozvání do naší nově zrekonstruované Farní evangelizační stodoly teoložka a psycholožka Kateřina Lachmanová. Představí organizaci Mary’s meals a Boudu, která krmí miliony dětí. Díky tomuto projektu téměř čtvrt milionu dětí v nejchudších oblastech světa dostává pravidelně jídlo a chodí do školy. Během přednášky se dozvíme, jak to všechno vzniklo.  Nahlédneme do příběhu zakladatele Magnuse Mac Farland-Barrowa a uslyšíme, jak se Mary’s Meals dostala do České republiky.  Dozvíme se, jak se projekt této organizace vyvíjí ve světě i u nás a třeba i to, jak málo korun stojí nasycení jednoho dítěte na jeden školní rok. Přijďte si poslechnout o malých skutcích lásky, které můžeme dělat každý z nás. Těšíme se na vás.

Číst dál
Pozvánka k setkávání a duchovní formaci manželů

Pozvánka k setkávání a duchovní formaci manželů

Manželským párům v naší farnosti, kterým chybí společenství, bychom rádi nabídli možnost stát se členy nově vznikajícího společenství Equip Notre-Dame (END).

Číst dál
Postní duchovní obnova s hlídáním dětí

Postní duchovní obnova s hlídáním dětí

16. 3. 2024 vás srdečně zveme na postní duchovní obnovu na téma SRDCE s Michalem  Němečkem a možností hlídání dětí.

Číst dál
Seminář o charismatech

Seminář o charismatech

Bůh každého z nás obdarovává nějakým darem/ dary, kterým/i můžeme sloužit a společně tvořit církev, společenství. Tyto dary neboli charismata mohou být zcela nepatrné a zdánlivě nedůležité. Pro Boha a společenství jsou však vždy jedinečné. Co jsou to charismata, jaká obdarování mám právě já, jaká bych chtěl/a mít a o jaká naopak nestojím? Jak se projevují a jak je mohu rozvíjet? Na to by nám měl odpovědět (nebo se alespoň pomoct začít se správně ptát) Seminář o charismatech 8. - 9. 3. 2024, který pro nás povede Pavla Petrášková, koordinátorka Katolické charismatické obnovy v ČR. 

Číst dál
Adventní duchovní obnova

Adventní duchovní obnova

Zveme všechny farníky a přátele farnosti na adventní duchovní obnovu s o. Romanem Kubínem ze Sekce pro mládež České biskupské konference. Téma: Co potřebuji obnovit? Obnova se uskuteční v sobotu 9. 12. 2023 od 9 do 15 hod. v Komunitním centru farní dvůr a hostivařském kostele. Těšit se můžete mimo třeba i na bibliodrama a pantomimu misionářů Jany Ungerové a Václava Dostála. Během obnovy bude zajištěno hlídání dětí. Na obnovu je potřeba se předem přihlásit.

Číst dál
Adventně-vánoční programy pro školy

Adventně-vánoční programy pro školy

V letošním adventu bychom rádi nabídli školám (zejména z Prahy 15 ale i dalším) dva vánoční programy určené pro mladší a starší žáky základních škol. Programy budou probíhat od 4. do 20. 12. 2023 v Komunitním centru Farní dvůr a hostivařském kostele (Domkářská 21/1, Praha 10) v dopoledních a odpoledních hodinách (konkrétní den a čas záleží na domluvě).

Číst dál
Hostivařský komunitní den

Hostivařský komunitní den

Tak už je to tu. Po roce naše komunitní centrum, obě zahrady a kostel opět ožijí hudbou, divadlem, dílnami, přednáškami, kávou a dobrotami ale hlavně skvělou atmosférou. Vezměte rodinu od nejmladších po nejstarší a přijďte si užít hezký čas, popovídat, zapojit se a pobýt s dalšími obyvateli Hostivaře a okolí.

Číst dál
Světový den mládeže v Lisabonu

Světový den mládeže v Lisabonu

Od 1. do 6. 8. se v Lisabonu konají Světové dny mládeže. Z naší farnosti se jich zúčastní skupina starší mládeže za doprovodu o. Karola a br. Andrzeje.

Číst dál
Seminář "Život v Duchu"

Seminář "Život v Duchu"

Od 5. 10. do 18. 1. se v naší farnosti bude konat Seminář „Život v Duchu“. Ten je určený pro křesťany, kteří touží po obnovení a prohloubení svého vztahu k Bohu Otci, Ježíši Kristu a Duchu svatému. Díky novému vylití Ducha svatého mohou účastníci semináře zakusit Jeho působení ve svém životě a obdržet mnoho Božích darů a milostí.

Číst dál
Z Hostivaře do srdce Afriky

Z Hostivaře do srdce Afriky

V neděli 23. 4. od 18 hod. vás zveme na přednášku o Středoafrické republice.  Čeká nás poutavé vyprávění ředitelky organizace SIRIRI Jany Škubalové doplněné fotografiemi z tohoto světem opomíjeného srdce Afriky.

Číst dál
Přednáška o judaismu

Přednáška o judaismu

Letos na počátku Svatého týdne, kdy jsou Velikonoce již na dosah ruky, máme jedinečnou možnost zakusit, z jakého prostředí pocházel Ježíš. Židovství je pro nás často přitažlivé, ale ne vždy o něm víme tolik, kolik bychom chtěli. 2. 4. v 18 hod. nám ho do naší farnosti z mnoha pohledů přijde představit Ing. Jaromír Knotek MBA. Srdečně zveme na zajímavou přednášku.   

Číst dál
Beseda s historikem Jaroslavem Šebkem

Beseda s historikem Jaroslavem Šebkem

Ve středu 8. března od 18 hod. navštíví Komunitní centrum Farní dvůr v Hostivaři historik Doc. Mgr. Jaroslav Šebek PhD. DSc. Setkání s ním jsme pracovně nazvali „Současné globální události a proměny české společnosti v kontextu kulturně‑politického a společenského vývoje 20. století“.Srdečně vás zveme na zajímavou přednášku s besedou.

Číst dál
Přednášky a film o Božím milosrdenství a Faustýně Kowalské

Přednášky a film o Božím milosrdenství a Faustýně Kowalské

Na (půl) hodinu Božího milosrdenství budou po tři postní neděle navazovat přednášky a film, které nám pomohou prohloubit pochopení pokladu, který nám zprostředkovává sv. Faustýna. 5., 12. a 26. 3.  od 15,45 hod. vás zveme do Komunitního centra Farní dvůr. 

Číst dál
Postní duchovní obnova

Postní duchovní obnova

Duchovní obnova bývá pro prožití postního období a Velikonoc velkou posilou. V letošním postním období (11. 3.) ji pro nás slíbil připravit o. Bogdan Stępień OSPPE. Tématem obnovy bude Obrácení – poprvé, podruhé, potřetí…

Číst dál
12