První den židovských svátků nekvašených chlebů je Pesach, při kterém si Židé připomínají vyvedení svého národa z egyptského otroctví.

Sederová večeře je nedílnou součástí rituálů spojených s Pesahem. My křesťané si v těchto dnech připomínáme poslední večeři Páně, při které se Ježíš loučil se svými učedníky a ještě naposled je učil a předával jim evangelijní poselství.

Zveme zájemce o tento velmi krásný způsob přiblížení se Bohu k účasti na sederové večeři v hostivařském Komunitním centru ve středu 27. 3 od 19 hod.


Na večeři je nutné přihlášení do 25. 3.

Přihlašovací formulář zde. Je možné se také zapsat do tabulky v kostelích a komunitním centru.

Sederová večeře je nádherným obřadem, má svůj přesný řád a mnoho částí, jejichž součástí je konzumace konkrétních pokrmů. Budeme rádi za pomoc s přípravou (instrukce a recepty dodáme).


S čím je možné pomoci: příprava stolů (cca od 17,30 hod., 3 lidé), upečení macesů (3 lidé) a beránka, uvaření bajca (vajíček) (1 člověk), připravení marroru (hořké byliny) (1 člověk), karpasu (zelenina) (2 lidé), charosetu (směs ořechů, jablek, mandlí…) (1 člověk), majimu (slaná voda), obstarání vína a svíček

 

Informace u Markéty Benešové